buty na jesien dla kobiet

W garderobie każdej pani, z pewnością znajdziemy niejedną parę butów, odpowiednią do każdej pory roku. Ta różnorodność wynika ze zmiennej pogody strefy klimatu umiarkowanego, ale również od gustu, zamiłowania do oryginalnych lub tradycyjnych fasonów, a także preferencji kolorystycznych. Jednym zdaniem – im więcej butów, tym większa możliwość nowych aranżacji zamierzonych zestawów ubraniowych.

Jak wiadomo, w zależności od pory roku, aktualnej pogody oraz charakteru stylizacji, buty stanowią podstawowy element ubioru. Z tego powodu, dopasowanie ich do stroju stanowi pewne wyzwanie modowe.

Botki czerwone damskie

Główną rolę gra tu kolor – buty muszą być albo zgrane kolorystycznie z innymi częściami garderoby lub wręcz przeciwnie – powinny zdecydowanie wyróżniać się, być elementem dominującym lub wykończającym stylizację. Najbardziej wyrazistym kolorem, który stanie się wyraźnym akcentem jest barwa czerwona, w różnych odcieniach oraz natężeniu.

Mówi się, że kolor czerwony w branży obuwniczej, to kolor dla odważnych kobiet – być może to prawda, ponieważ stosunkowo rzadko widuje się zwykłe, codzienne buty w tym mocnym kolorze. Buty czerwone są najczęściej dodatkiem do sukienki w tym samym kolorze, lecz jeżeli chodzi o fason i rodzaj, to najczęściej są to czółenka lub szpilki. Natomiast buty noszone w chłodnej lub mroźnej porze roku, zazwyczaj mają zdecydowanie bardziej stonowany kolor.

Tegoroczna jesień wymaga jednak zmian w utartych zwyczajach – modowe trendy światowe w branży obuwniczej, rzucają kobietom wyzwanie i występują z propozycją botków w kolorze czerwonym.

Szpilki, koturny czy słupek?

Do uszycia butów używa się różnych materiałów – od tkanin, poprzez skórę ekologiczną aż do skór zamszowych i naturalnych. Także tegoroczne botki jesienne i zimowe wykonane są z tego typu, wysokiej jakości materiałów.

Czerwone botki deezee, podobnie jak inny kolor i rodzaj obuwia, mogą być osadzone na obcasach lub koturnie – zalecane obcasy do codziennego chodzenia to słupek lub niski, szeroki klocek, natomiast przy bardziej eleganckich wyjściach można założyć botki na szpilkach. Tego typu obuwie znacznie wyszczupli nogę i doda sylwetce dyskretnej elegancji.

Do spodni najlepszą propozycją są czerwone botki z cholewką tuż za kostkę, zaopatrzone w szeroki słupek – spacer w chłodny wieczór w takim obuwiu będzie przyjemnością po całym dniu pracy.

By Borska