Lato kojarzy się z upałem, wypoczynkiem, bliskością wody lub plaży oraz wędrówkami na łonie natury. Żeby korzystać wygodnie ze wszystkich możliwych atrakcji, należy odpowiednio się ubierać i nosić wygodne obuwie. Czy można pogodzić to z chęcią korzystania z najnowszych odkryć mody? Jak najbardziej. Świetnym przykładem takiego połączenia wygody i trendów są sandały na koturnie.

Sandały – buty w sam raz na lato

Różne typy sandałów zaczynają królować na ulicach już późną wiosną, gdy robi się ciepło. Im pogoda bardziej dopisuje, tym pojawia się większa swoboda w doborze butów. Sandały stanowią uniwersalny wybór zarówno pod względem warunków atmosferycznych, upodobań poszczególnych pań, jak też bieżących trendów. Bardzo często mają płaską podeszwę z uwagi na maksymalną wygodę, ale asortyment sklepów z powodzeniem mieści też inne opcje – na przykład buty na koturnach. Możliwość wyboru takich butów gwarantuje optyczne wydłużenie sylwetki o kilka czy nawet kilkanaście dodatkowych centymetrów.

Różnorodność propozycji

Wybór właśnie sandałów na koturnie zapewnia okazję do stworzenia bardzo interesujących letnich stylizacji. Sandały takie można zestawić z sukienkami czy spódnicami w modnej wersji maxi, co pozwoli uzyskać efektowną lekkość całej sylwetki. W odróżnieniu od zwykłych, płaskich sandałów pozwalają poczuć się bardziej kobieco. Jak najbardziej będą pasowały również do kreacji mini oraz np. szortów. Można pokusić się o zakup kilku par sandałów, dzięki czemu zyska się więcej opcji konfigurowania zestawów na poszczególne letnie dni. W sklepach dostępne są np. bardziej zabudowane sandały lub takie złożone wyłącznie z pasków. Warto wybrać takie, w których będzie można bezpiecznie i wygodnie chodzić – czasami latem na się w planie przeróżne wycieczki lub dłuższe spacery, dlatego też stabilne buty sprawdzają się dużo lepiej niż te delikatne, na które trzeba uważać.

By Borska